Semináře a školení

Search Strategies for Academic Video Online

Kdy: 25. 1. 2021, 18:00 – 18:30

Academic Video Online je kolekce více než 64 500 videí pro široké spektrum oborů. 17 000 videí je exkluzivně dostupných pouze na platformě Alexander Street. Tento webinář se za zaměří na strategie vyhledávání videí.

Webinář bude v angličtině. Účast je bezplatná, stačí se jen zaregistrovat.

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Více informací a přihláška

Discover your Ebook Central Collections

Kdy: 26. 1. 2021, 08:30 – 09:00

Zaregistrujte se na webinář.

Seminář bude v angličtině. Účast je bezplatná. Určen je knihovníkům a bude zaměřen na efektivní správu e-knih na platformě ProQuest Ebook Central.

Webinář bude probíhat přímo ve vašem internetovém prohlížeči a pro přenos zvuku postačí, abyste měli k počítači připojené reproduktory nebo sluchátka.

Nevyhovuje vám čas? Napište nám, dohodneme online školení v češtině nebo slovenštině.

Více informací a přihláška

Diverse institutions, aligned aims - Enhancing PhD research dissemination – a panel discussion spanning continents

Kdy: 3. 2. 2021, 15:00 – 16:00

Zaregistrujte se na webinář.

Jste zvání, abyste se připojili k panelové diskusi, které se účastní ředitelé knihoven tří prestižních univerzit (University of Johannesburg, Lancaster University, University of Liverpool), a která se bude týkat jejich strategie podpory výzkumných komunit a šíření disertačních prací. Pořadatelem je společnost ProQuest.

Všechny tři instituce začaly v roce 2020 zveřejňovat disertační práce svých studentů v databázi ProQuest Dissertation & Thesis (PQDT).

Diskuse se zaměří na to, jak taková spolupráce mezi knihovnami a ProQuestem zapadá do politiky otevřeného přístupu a zároveň zvyšuje dosah a dopad výstupů výzkumu ve prospěch instituce a jejích vědců.

Panelisté:

  • Prof. Maria Frahm-Arp is Executive Director: UJ (University of Johannesburg (South Africa)) Library. Prof. Frahm-Arp additionally holds a Post-Doctoral Research Fellow position in the Department of Religion Studies, Faculty of Humanities, UJ, having completed her PhD at The University of Warwick in the UK.
  • Andrew Barker is Director of Library Services, Lancaster University, Chair of the Board of Trustees, UKSG, and a member of SCONUL’s Execu­tive Board.
  • Phil Sykes is Director of Libraries, Museums and Galleries at the University of Liverpool, and a former chair of RLUK (Research Libraries UK).

Více informací a přihláška

Líbil se vám seminář?

Navštívili jste některý z našich seminářů? Řekněte nám, jak se vám líbil!

Máme krátký dotazník, jehož vyplnění zabere maximálně dvě minuty vašeho času.

Vyplnit dotazník